MOBİLYA

Yaşamın önemli bir parçası haline gelen mobilyalar; ev ve ofislere fonksiyon, anlam ve değer katarlar. Ofisleri çalışma alanlarına, evleri de sıcak bir yuvaya mobilyalar dönüştürür. Mekanlardaki mobilyalar sakinlerine sağladıkları rahatlık ve konfor sayesinde bedenen ve ruhen hem dinlendirir hem de huzur verir. Bu denli öneme sahip mobilyaların seçimi de son derece önemlidir. Bir mobilya rahat, ergonomik, estetik ve sağlam olmalıdır.

Ege Mavi Yapı, usta kadrosu ve birikimi ile müşterilerinin hayalini kurduğu mobilya dekorasyonlarını özel olarak imal etmektedir. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına, kaliteden ödün vermeden, garantili ve ekonomik çözümler sunmakta.

Özel imalat yapıldığı için müşteri adresine gidilerek keşif, ölçü ve bilgilendirme başlayan imalat süreci yapılan çizimlerle müşterinin arzu ettiği  renk, model ve kalite belirlenmiş oluyor. Yapılan imalat ise belirlenen tarihte montaj yapılır. Bu kapsamda ihtiyaç duyduğunuz mobilya veya dekorasyonlarınız için bizi aramanız yeterli. Ücretsiz olarak yapacağımız keşif, ölçü ve bilgilendirme ile size en uygun mobilyaları üretebiliriz. Çok istediğiniz mobilyalar “tık” uzağınızda.

Mobilyada Kullanılan Malzemeler

MDF: Ahşap kalıntılarının parçalanıp, life çevrildikten sonra, yüksek ısı ve basınç altında mum ve reçine tutkal ile oluşan kompozit ahşap malzemesidir. Suntaya göre daha dayanıklıdır. MDF uzun ömürlü ve oldukça sağlam bir malzemedir. Suntaya göre tercih edilmesi gereken malzemedir.

SUNTA:  Odun talaşı veya odunlaşmış bitkilerin belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak preslenmesiyle elde edilen malzemedir. Suya ve yanmaya karşı dayanımı zayıftır. Çeşitli kalitelerde üretilir ve darbeye dayanımına göre kalitelendirilir.

AHŞAP: Doğal mobilya malzemesidir. Masif olarak da adlandırılan mobilyada ağaç bölümlerde kullanılan doğal ahşaptır. Günümüzde masif daha çok MDF veya sunta kombinasyonu ile kullanılmakta

 

 

.